نماد ارز دیجیتال لایت کوین


فهیمه مظفرنیا 18 بهمن 1400 10 دقیقه مطالعه
نماد ارز دیجیتال لایت کوین

لیست عناوین مقاله

معرفی اولیه ارز دیجیتال لایت کوین

نماد لایت کوین با توجه به این که لایت کوین از بیت کوین منشعب شده است، پس باید به این نکته توجه داشت که لایت کوین و بیت کوین در برخی موارد شبیه هم هستند. هر دو ارز دیجیتال، اولین اولویتشان، تسهیل در پرداخت همتا به همتا است و در هر دو، تعداد سکه هایی که می توان استخراج کرد، ۲۱ میلیون برای بیت کوین و ۸۴ میلیون برای لایت کوین است. با این حال به نظر می رسد پنج تفاوت لایت کوین و بیت کوین وجود دارد که در طولانی مدت باعث می شود که لایت کوین بهتر از بیت کوین عمل کند

هویت مشخص خالق لایت کوین

چارز لی، خالق لایت کوین، کسی است که تا سال ۲۰۱۱ در شرکت آلفابت، از زیر مجموعه های شرکت گوگل مشغول به کار بود و تا همین اواخر در صرافی ارزهای رمزپایه کوین بیس کار می کرد. در ماه ژوئن گذشته، لی اعلام کرد که به طور تمام وقت جهت ارتقای لایت کوین مشغول به کار خواهد بود. لی برای قرار دادن لایت کوین در مسیر و هدف اصلی، هیچ گونه برنامه مخفی در خصوص کسب و کار و تبادلات ارزی نخواهد داشت. به طور خلاصه، این که یک بنیان گذار با هویت مشخص، خود را به طور کامل درگیر آن کند، یک مزیت چشمگیر لایت کوین نسبت به بیت کوین خواهد بود. ارتقا سگویت لایت کوین مهم ترین دلیلی که لی تصمیم گرفت شغل خود را به عنوان یکی از مدیران بخش مهندسی شرکت کوین بیس ترک کند، به روزرسانی و تکمیل بلاک چین بود. به روزرسانی سگویت لایت کوین، باعث می شود که ظرفیت زنجیره بلوکی آن توسعه یابد و در نتیجه آن، سرعت زمان تراکنش ها افزایش و هزینه تراکنش ها کاهش پیدا می کند. به طور واقع بینانه، نارضایتی های مرتبط با بلاک چین بیت کوین از میزان کارمزد و مدت زمان مورد نیاز تراکنش ها ناشی می شود. پس در حال حاضر، لایت کوین از این مزیت بهره می برد.

الگوریتم اثبات کار غیر متمرکزتر

با توجه به الگوریتم اثبات کار در لایت کوین، مسیر بسیار متفاوت تری را برای محاسبات پیش می گیرد. منظور فرآیندی است که استخراج کننده ها از کامپیوتر بسیار قدرتمند برای حل معادلات پیچیده مرتبط با اعتبارسنجی معاملات در شبکه استفاده می کنند. فرآیند استخراج بیت کوین مبتنی بر پردازنده و استفاده از فضای هارد است، در حالی که لایت کوین مبتنی بر حافظه و استفاده از فضای حافظه جانبی یا موقت است. به عبارت ساده تر، استخراج بیت کوین تنها با داشتن تخصص و صرف هزینه برای دستگاه های مدار یکپارچه با قابلیت پردازش بالا امکان پذیر است در حالی که استخراج لایت کوین می تواند با واحد پردازش گرافیکی به مراتب ارزان تر انجام پذیرد. واحد پردازش گرافیکی به عنوان اساس استخراج کمک می کند که استخراج کننده های بیشتری را به خود مشغول کند و مطمئن سازد که هیچ کس نمی تواند به تنهایی بخشی از بازار استخراج لایت کوین را تحت کنترل در آورد. در حالی که در بیت کوین تعداد انگشت شماری از افراد نقش استخراج کننده های اصلی بیت کوین را در دست داشتند. در نتیجه غیر متمرکز بودن لایت کوین به مراتب بیشتر از بیت کوین خواهد بود. این موضوع شاید مهمترین تفاوت لایت کوین و بیت کوین باشد.

ادامه مطلب
چرا بهتر است از ارز های دیجیتال استفاده کنیم؟(2)
Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*