معرفی ارز دیجیتال اتریوم


متین امام وردی 25 بهمن 1400 10 دقیقه دقیقه مطالعه
معرفی ارز دیجیتال اتریوم

لیست عناوین مقاله

نمودار قیمت آنلاین ارز دیجیتال اتریوم

معرفی کلی ارز دیجیتال اتریوم 

اتریوم را می توان ستاره پرفروغ عالم پول‌های رمزپایه دانست چرا که در کمتر از دو سال توانست دومین ارزدیجیتال بزرگ دنیا شود. اگر بیت کوین لقب شاه پول های دیجیتالی را از خود کرده است، قطعاً اتریوم ملکه آن ها خواهد بود. ارزش آن به یک بار دچار انفجار شد و زمینه را برای شکل گیری صداهای ارز مجازی دیگر فراهم کرد. ارزش اتر ( واحد پول اتریم ) که در سال ۲۰۱۵ میلادی رسماً وارد گردش شد ، با سرعتی سرسام آور افزایش یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۷ میلادی هر اتر ارزشی در حدود هفتصد دلار پیدا کرد.

اتریوم در گروه  ارزشمندترین پول های دیجیتال قرار داشته و ارزش کل بازار آن بعد از بیت کوین با بیش از ۹۰ میلیارد دلار در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. با گذشت زمان بر میزان محبوبیت این پول رمزپایه اضافه گردید و قیمت آن نیز در ماههای اخیر با افزایشی بی سابقه روبرو بوده است . شایان ذکر است هم اکنون ارزش بیت کوینهای در گردش دنیا مجموعاً بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار تخمین شده که در آن قیمت پایه ( در ژانویه سال ۲۰۱۸ ) برای هر بیت کوین ۱۱۰۰۰ دلار است . کل ارزش تمامی اترهای در گردش در همین زمان برابر با ۸۵ میلیارد دلار است .

روند افزایش قیمت اتریوم به مراتب از بیت کوین کندتر بوده است و در ۱۸ ماه نخست آغاز فعالیتش حتی روی ۱۰ دلار ثابت مانده بود . اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی به تدریج ارزش این ارز دیجیتالی بالا رفت و در ماه ژوئن به رقم ۳۹۵ دلار رسید که یک ماه بعد با افت قیمت شدید روبرو شده و به ۱۵۵ دلار تنزل یافت اما در نهایت وارد یک منحنی پایدار صعودی شد .

افزایش قیمت اتریوم اما تا حدود بسیار زیادی مرهون رشد یکباره ارزش بیت کوین بود که علاقه و توجه کاربران به ارزشهای آنلاین را بالا برده بود . این ارز مجازی در ماههای اخیر حمایت گسترده شرکتهای بزرگ دنیا را نیز دریافت کرده است . قیمت اتریوم در ماه های اخیر افزایشی قابل توجه پیدا کرده و احتمال می رود که این روند در ماه های آتی نیز ادامه داشته باشد .

ادامه مطلب
12 الگوی شمعدانی محبوب مورد استفاده در تجزیه و تحلیل فنی ارز های دیجیتال

همان طور که بارها نیز در این کتاب عنوان شد ، پولهای رمزپایه ماهیتی غیرایستا دارند و آنطور که کارشناسان امر هشدار داده اند این حباب هر لحظه امکان ترکیدن دارد اما باید در نظر داشت که اتریوم و پولهای مجازی دیگری از جمله بیت کوین بسیاری را ظرف تنها چند هفته میلیونر کرده اند ولی از طرف دیگر این روند در فوریه ۲۰۱۸ با نزولی بی سابقه مواجه بوده بنحوی که به زیر ۹۰۰۰ دلار نیز رسیده است.

اما همانطور که اشاره کردیم اتریوم در برهه یا برهه هایی نیز با افت ارزش روبرو بود که این مساله نیز تا حدود زیادی به خاطر نگرانی های امنیتی و تغییرات کلی بازار از جمله فروش عمده اتریوم توسط سرمایه گذاران بزرگ یا انتشار خبرهای مختلف در رابطه با آن بوده است .

تقریباً دوازده میلیون نفر در سراسر دنیا از کیف پولهای رمزپایه حاوی اثر استفاده می کنند . این کیف پولها به نوعی می توان اکانت های اتریوم دانست که افراد می توانند بیشتر از یکی از آنها داشته باشند . البته در ماه های اخیر تعداد کیف پولهای صرفا حاوی اثر افزایشی قابل توجه یافته و رقم ثبت شده ۱.۶ میلیون نفر در ماه می را پشت سر گذاشته است

اتریم درست مانند دیگر ارزهای مجازی به خاطر ناشناس بودن و امنیت آن در برابر جعل و سرقت شناخته شده است چرا که طبق آنچه گفته شد تراکنش های مربوط به آن در یک شبکه غیرمتمرکز صورت می گیرند . در این شبکه کاربران می توانند مبالغ هنگفتی را بدون نیاز به پرداخت مالیات ( به خاطر نبود واسطه هایی نظیر بانکها ) منتقل کنند . اثر را می توان در برخی فروشگاههای آنلاین و البته از طریق مسترکارتهای پول مجازی و ویزا کارت ها صرف کرد . به علاوه ، می شود آن را در کیف پولهای آنلاین پس انداز کرد و در بهترین زمان ممکن به فروش رساند تا بالاترین سود را به جیب زد.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم

یکی از بزرگترین اسرار عالم فناوری و هویت سازنده بیت کوین است. همانطور که گفته شده فرد یا افرادی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو این ارز مجازی را ساخته و کاربران و روزنامه نگران تلاش‌های نافرجامی جا برای کنار زدن نقاب از چهره خالق بیت کوین داشتند اند اما بر خلاف بیت کوین هویت خالق اتریوم همواره مشخص بود.

ادامه مطلب
10 اشتباه در سرمایه گذاری که باعث ضرر میشود و باید از آنها اجتناب کرد

ویتالیک بوترین یک شهروند کانادایی است که در سال ۱۹۹۴ در روسیه متولد شده و ایده خود برای ارز مجازی مورد بحث را در سال ۲۰۱۳ و زمانی که تنها ۱۹ سال داشت مطرح کرد و در فاصله زمانی دو سال بعد از این اتفاق ایده اش را عملیاتی کرد.

او از همان دوران جوانی استعداد خارق العاده در ریاضیات نداشت و حتی مدال برنز المپیاد بین المللی کامپیوتر سال ۲۰۱۲ را نیز برنده شد. بوترین ۱۷ سال بود چه خبر های در مورد بیت کوین را از زبان پدر شنید،به تجریج شروع به نوشتن محتوا برای وب سایت های تخصصی بیت کوین کرد.

 

نمودار قیمتی یک ماه گذشته اتریوم

 

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*