10 اشتباه در سرمایه گذاری که باعث ضرر میشود و باید از آنها اجتناب کرد


ماهان سرجوقیان 28 فروردین 1401 15 دقیقه مطالعه
10 اشتباه در سرمایه گذاری که باعث ضرر میشود و باید از آنها اجتناب کرد

فهرست محتوا

 اشتباه شماره 1: دانستن خود به عنوان یک نابغه در معاملات

کسب درآمد خوب است، اما مهمترین چیز این است که با یک قدم عقب نشینی از سرمایه گذاری، پای خود را روی زمین نگه دارید، تا از ضرر جلوگیری کنید. در واقع، بسیاری از معامله گران هستند که در طول روندهای صعودی قوی در بازار، سرمایه خود را چند برابر می کنند، اما فراموش می کنند که خونسردی خود را حفظ کنند و خود را به عنوان بهترین معامله گران جهان انتخاب کنند.

10 اشتباه رایجی که در خرید و فروش ارز دیجیتال باید از آنها اجتناب کرد.

نگران نباشید، این واکنش در هنگام شروع معامله طبیعی است. بنابراین ضروری است که دائماً یک گام به عقب بردارید و سعی کنید هر حرکت ( صعودی یا نزولی) را درک کنید و نتایج عینی بگیرید. در غیر این صورت، احساسات شما ممکن است در حین معکوس‌ها تسخیر شود و ممکن است پول را از دست بدهید.

اگرچه ممکن است چندین تحلیل شما مثمر ثمر باشد، اما مهم است که با بازتولید همان اقدامات به دستاوردهای خود تکیه نکنید.

اشتباه شماره 2: دنبال کردن کورکورانه یک یا چند معامله گر

چه در تجارت و چه در بخش های دیگر، داشتن حداقل استقلال در هنگام تصمیم گیری ضروری است. در واقع، بهبود دانش یکی از قوانین اصلی برای بهبود مهارت است. اگر وقت خود را کورکورانه دنبال معامله گران مورد علاقه خود بگذرانید، علاوه بر اینکه چیزی یاد نمی گیرید، در نهایت ضرر خواهید کرد.

به خصوص از آنجایی که بخش بزرگی از معامله گران در بازار پس از کسب سودهای بزرگ فکر می کنند نابغه هستند (اشتباه شماره 1) و به خود اجازه می دهند تا توصیه هایی را ارائه دهند که آنها را “قابل اعتماد” می دانند.
در نهایت، بهترین راه برای بهبود این است که از سود معامله گران منطقی صرفاً عینی استفاده کنید، در حالی که تجزیه و تحلیل خود را به تنهایی انجام دهید.

 اشتباه شماره 3: فراموش کردن اینکه تحلیل تکنیکال بازی احتمالات است

تحلیل تکنیکال به هیچ وجه یک علم دقیق نیست، بلکه صرفاً راهی برای پیش‌بینی بهتر حرکت‌های آینده در یک بازار، بر اساس تاریخچه قیمت آن است. حتی اگر به مرتبط بودن یکی از تحلیل های فنی خود متقاعد شده اید، همه چیز را روی آن شرط بندی نکنید و به خاطر داشته باشید که بازار می تواند کاملاً آن را نادیده بگیرد.

ادامه مطلب
قرارداد های هوشمند

بازار بر خودش مسلط است و بدون توجه به تعداد شاخص های فنی استفاده شده، هیچ کس قادر به پیش بینی کامل تکامل آن نیست. این حالت ذهنی در درازمدت برای شما بسیار مفید خواهد بود و از ضرر و زیان زیادی برای شما جلوگیری می کند.

اشتباه شماره 4: تصمیم گیری بر اساس یک شاخص واحد

بازارها بخش های پیچیده ای هستند که با توجه به تعداد قابل توجهی از عوامل تغییر می کنند، اما یک چیز مسلم است، هیچ شاخصی نمی تواند همه آنها را در نظر بگیرد.
برای افزایش شانس کسب سود از سرمایه گذاری های خود، باید قبل از باز کردن یک موقعیت، تجزیه و تحلیل های خود را بر اساس چندین شاخص، چه فنی و چه اساسی، قرار دهید.

10 اشتباه رایجی که در خرید و فروش ارز دیجیتال باید از آنها اجتناب کرد.

اشتباه شماره 5: نداشتن برنامه معاملاتی

بسیاری از معامله گران بدون هیچ گونه برنامه معاملاتی وارد بازار می شوند و در نتیجه به حرکت های بزرگ با احساسات واکنش نشان می دهند. نداشتن برنامه تجاری مانند کاوش در جنگل های آمازون بدون هیچ نقشه است.
در واقع، ایجاد یک برنامه تجاری محکم با تعیین قوانین و اهداف خاص برای هر سرمایه گذاری مهم است. این پشتیبانی فنی و روانی برای شما در نوسانات بازار بسیار مفید خواهد بود.

قانون 5.1: همیشه برنامه معاملاتی خود را دنبال کنید! هنگامی که سرمایه گذاری شما انجام شد، تنها هدف شما این خواهد بود که برنامه معاملاتی خود را به طور کامل دنبال کنید، حتی اگر بازار مخالف آن باشد. به همین دلیل است که باید با ریسک کردن و تعیین

اهداف دست یافتنی شروع کنید.

10 اشتباه رایجی که در خرید و فروش ارز دیجیتال باید از آنها اجتناب کرد.

اشتباه شماره 6: نداشتن ژورنال مدیریت ریسک و تجارت

برای تبدیل شدن به یک معامله گر شایسته این نام، ضروری است که مجموعه ای از قوانین را برای فعالیت معاملاتی خود ایجاد کنید که امکان مدیریت ریسک خوب را فراهم می کند تا از غیرقابل کنترل شدن ضرر شما جلوگیری شود. به عبارت دیگر، باید اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری شما بر اساس نسبت خوبی از “ریسک / پاداش” (ریسک / پاداش) است.

با داشتن یک “مدیریت ریسک” خوب است که می توانید کنترل سرمایه خود را بدون توجه به هر اتفاقی حفظ کنید.

باز کردن یک ژورنال معاملاتی (عمومی یا خصوصی) که در آن نتایج معاملات و برداشت ها/معیارهای خود را هر روز یادداشت می کنید، می تواند بسیار جالب باشد تا بتوانید از فعالیت کلی خود یک قدم به عقب بردارید.

ادامه مطلب
(POAP) پروتکل الگوریتم اثبات حضور چیست؟

10 اشتباه رایجی که در خرید و فروش ارز دیجیتال باید از آنها اجتناب کرد.

اشتباه شماره 7: معامله بیش از حد

‏Overtrading اصطلاحی است که به افرادی اطلاق می شود که پس از شروع یک جلسه دیگر نمی توانند معامله را متوقف کنند. در واقع، اعتیاد به سود، بسیاری از معامله‌گران را وادار می‌کند تا موقعیت‌های بیشتری را به امید کسب سود بیشتر باز کنند.
«پول با نشستن به دست می‌آید، نه معامله کردن.» جسی لیورمور، کارشناس معاملات روزانه گفت:
با صرف زمان بیشتر بر روی صفحه نمایش خود برای تجارت، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. انتظار برای رسیدن نقاط ورودی قابل اعتماد بسیار معقولتر و سودآورتر از باز کردن یک معامله برای تنها هدف کسب درآمد سریع است. صبر در دنیای تجارت کلیدی است.

اشتباه شماره 8: معامله انتقامی

معامله انتقامی یکی از عوامل اصلی زیان دهی در بازارهاست. تمایل به جبران ضرر بلافاصله معامله گران را به کسری حتی بزرگتر سوق می دهد. در این مواقع فقط استرس، عصبانیت و طمع ذهن شما را پر می کند و این شما را از سرمایه گذاری منطقی باز می دارد.

هرگز با هدف جبران ضرر و زیان خود سرمایه گذاری نکنید! این احتمالاً مهمترین قانونی است که باید به عنوان یک معامله گر یا سرمایه گذار از آن پیروی کرد.

اشتباه شماره 9: محدود نکردن ضرر شما در معاملات

صرف نظر از ارزهای رمزپایه ای که معامله می کنید (بیت کوین، اتریوم و غیره)، باید در هر یک از موقعیت های خود یک نقطه ابطال تعیین کنید. در غیر این صورت، ممکن است پشیمان شوید که به موقع بیرون نیامده اید. در واقع، حتی پس از کاهش -30٪، -50٪ یا حتی -80٪، همیشه این شانس وجود دارد که بازار حتی بیشتر اصلاح شود. حفاظت از سرمایه تجاری شما باید اولویت اصلی شما باشد.

اگر با از دست دادن درصد کمی از سرمایه گذاری خود از بازار خارج شوید، فرصت سرمایه گذاری مجدد را خواهید داشت در حالی که منتظر نقاط ورود بهینه جدید هستید. در تجارت، هدف اصلی شما کسب درآمد نیست، بلکه از دست دادن آن نیست.
همچنین ممکن است عاقلانه باشد که “Stop-Loss” را راه اندازی کنید تا خروجی خود را از بازار بهینه کنید و در عین حال ضررهای مالی خود را محدود کنید.

ادامه مطلب
9 آلت کوین مهم مورد نیاز

10 اشتباه رایجی که در خرید و فروش ارز دیجیتال باید از آنها اجتناب کرد.

اشتباه شماره 10: معامله بر خلاف روند بازار

بازارها در معرض دو نوع چرخه هستند: چرخه های صعودی (bullrun) و چرخه های نزولی (Bearmarket).
برعکس، زمانی که یک بازار در دوره های طولانی دستخوش اصلاحات بسیار قوی می شود، بهتر است قبل از اینکه ساختارهای صعودی جدید را تغییر دهید، منتظر بمانید.
همانطور که متوجه شده اید، تمرکز سرمایه گذاری روی روند بلندمدت بازار همیشه ترجیح داده می شود.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*