متاورس و سرزمین مجازی NFT


ماهان سرجوقیان 4 اردیبهشت 1401 17 دقیقه مطالعه
متاورس و سرزمین مجازی NFT

فهرست محتوا

زمین مجازی NFT یک منطقه قابل مالکیت از زمین دیجیتال در یک پلت فرم متاورس است. پروژه های محبوب زمین NFT عبارتند از Decentraland، The Sandbox، و Axie Infinity. NFT ها برای نشان دادن مالکیت زمین مناسب هستند زیرا هر یک منحصر به فرد است و به راحتی مالکیت دیجیتالی را ثابت می کند. می‌توانید از زمین NFT برای تبلیغات، معاشرت، بازی و کار، از جمله موارد استفاده دیگر استفاده کنید.

مالک زمین معمولاً می تواند از نقشه خود برای میزبانی تجربیات آنلاین، نمایش محتوا یا به دست آوردن منافع در یک بازی استفاده کند. برندهای بزرگ و افراد مشهور از جمله آدیداس و اسنوپ داگ نیز شروع به سرمایه گذاری و استفاده از زمین NFT کرده اند.

ارزش یک قطعه تحت تأثیر سودمندی، پروژه و حدس و گمان بازار آن قرار می گیرد. شما می توانید زمین NFT را از یک پروژه در فروش زمین یا در بازار ثانویه از طریق صرافی NFT، مانند بازار NFT بایننس یا OpenSea خریداری کنید. قبل از خرید، مطمئن شوید که خطرات و موارد استفاده زمین و پروژه مرتبط با آن را درک کرده اید. در برخی موارد، بهتر است به جای خرید زمین NFT، اجاره کنید.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

معرفی

توسعه متاورس به سرعت موارد استفاده جدید و جالبی از بلاک چین ایجاد کرده است. از آنجایی که سال 2020 سال بزرگی برای متاورس و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بود، جای تعجب نیست که سرزمین مجازی به یک موضوع داغ تبدیل شده است.

برخی از فروش‌های NFT زمین به قیمت‌هایی بیشتر از املاک در دنیای فیزیکی رسیده‌اند که درک این مفهوم را برای برخی دشوار می‌کند. در واقع، در واقع شباهت های زیادی بین زمین NFT و املاک معمولی وجود دارد. اما به عنوان یک دارایی دیجیتال در بلاک چین، سرزمین NFT دارای ویژگی های منحصر به فردی برای کشف است.

متاورژن چیست؟

متاورس یک دنیای مجازی و آنلاین است که جنبه های مختلف زندگی دیجیتالی و واقعی ما از جمله کار، معاشرت و تفریح ​​را با هم ترکیب می کند. در سال 2021 بسیاری از غول‌های فناوری از جمله متا (قبلاً فیسبوک)، مایکروسافت و اپیک گیمز شروع به توسعه و کاوش در فضا کردند.

ادامه مطلب
تشریح سازمان های غیرمتمرکز خودمختار (DAOs)

فناوری بلاک چین نقش مهمی در متاورس ایفا می کند زیرا مالکیت دیجیتال، هویت و اقتصاد مفاهیم اصلی هستند. برای توضیح عمیق تر، مقاله مقدمه ما را در متاورس بخوانید.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

زمین مجازی NFT چیست؟

همانطور که گفته شد، پروژه های متاورس جهان های دیجیتالی هستند که کاربران معمولاً می توانند با آواتارهای سه بعدی آن ها را کشف کنند.

برای مثال SecondLive مناطق و مکان هایی را برای کنسرت ها، کنفرانس ها و نمایشگاه ها فراهم می کند. در حالی که پروژه‌هایی مانند SecondLive به کاربران اجازه نمی‌دهند فضای واقعیت مجازی دائمی بخرند، سایر جهان‌های متاورس این کار را می‌کنند. توسعه دهندگان نقشه های بزرگی از زمین های تقسیم شده به قطعات کوچک برای فروش در بازار ایجاد می کنند.

برای نشان دادن مالکیت منحصر به فرد منطقه، کاربران NFT های مرتبط با یک قطعه زمین خاص را خریداری می کنند. شما می توانید این زمین ها را از طریق فروش زمین به طور مستقیم از پروژه یا در بازار ثانویه خریداری کنید. اینکه دقیقاً چه کاری می توانید با زمین NFT انجام دهید به هر پروژه بستگی دارد.

موارد استفاده از زمین متاورس چیست؟

جدا از حدس و گمان، مالکان زمین می توانند از فضای مجازی خود در موارد مختلف استفاده کنند:

1. تبلیغات – اگر زمین شما در یک منطقه یا منطقه محبوب است و بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کند، می توانید برای فضای تبلیغاتی هزینه کنید.

2. معاشرت – شما می توانید رویدادهایی را در سرزمین دیجیتال خود میزبانی کنید، از جمله کنسرت ها، کنفرانس ها و جلسات اجتماعی.

3. بازی – زمین NFT شما ممکن است در یک بازی ویدیویی NFT کاربرد داشته باشد. به عنوان مثال، زمین در Axie Infinity می‌تواند منابع، توکن‌ها، مواد اولیه کاردستی را فراهم کند.

4. کار – زمینی که با آواتار سه بعدی قابل کاوش است، می تواند به عنوان فضای اداری مجازی یا برای ارائه خدمات دیجیتال استفاده شود. PwC Hong Kong از The Sandbox land در خدمات مشاوره Web 3.0 خود استفاده خواهد کرد.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

آیا شرکت های جهانی در حال خرید زمین متاورس هستند؟

سلبریتی ها و برندهای برجسته در حال حاضر شروع به خرید زمین در متاورس کرده اند. به عنوان مثال، Snoop Dogg در حال ایجاد Snoop Dogg Metaverse Experience خود در Sandbox است.

ادامه مطلب
امنیت در بیت کوین

آدیداس همچنین فضایی را در این پلتفرم برای تجربه متاورس AdiVerse خود خریداری کرده است. به غیر از پیوستن به تبلیغات متاورس و NFT، برندها و شرکت‌ها به کاربران این فرصت را می‌دهند که با دسترسی به خدمات، بازی‌ها و محصولات متاورس با آنها تعامل داشته باشند.

زمین NFT حتی از سرمایه گذاران خرد به سرمایه گذاران نهادی جهش کرده است. به عنوان مثال، گروه متاورس با خرید مقادیر زیادی املاک دیجیتالی خبرساز شده است که بعداً به آن خواهیم پرداخت. دفتر مرکزی این گروه حتی در دره کریپتو دسنترالند واقع شده است.

شرکت مشاوره PwC همچنین در دسامبر 2021 به عنوان بخشی از خدمات مشاوره وب 3.0، قطعاتی را در Decentraland خریداری کرد.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

چه چیزی بر قیمت زمین مجازی NFT تأثیر می گذارد؟

قیمت یک قطعه زمین مجازی مشابه دیگر توکن ها یا ارزهای دیجیتال غیرقابل تعویض تعیین می شود. سه عامل اصلی برای بررسی وجود دارد:

‏1. Utility – زمین مجازی با بسیاری از NFT های دیگر متفاوت است زیرا معمولاً موارد استفاده متنوعی دارد. اینها بسته به پلتفرمی که روی آن هستند متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال، دنیای دیجیتال مانند Decentraland به کاربران اجازه می دهد تا در سرزمین خود سفارشی سازی و ایجاد کنند.

اگر زمین شما در یک منطقه محبوب است یا بازدیدکنندگان زیادی دارد، می توانید برای تبلیغات هزینه کنید. زمین شما همچنین ممکن است در یک بازی ویدیویی بلاک چین مزایایی را برای شما فراهم کند. می‌توانید پاداش‌های شرط‌بندی را بهبود ببخشید یا رویدادهای درون‌بازی منحصربه‌فردی مانند Axie Infinity را تجربه کنید.

2. پلتفرم – پلتفرم‌های محبوبی مانند Decentraland، The Sandbox، یا My Neighbor Alice در آینده قیمت‌های بالاتری برای زمین NFT خود دارند. این به دلیل عرضه و تقاضا در بازار است. تعداد کاربران و علاقه این پلتفرم ها بسیار بیشتر از پروژه های کوچکتر است.

3. سفته بازی – فروش بزرگ زمین های NFT در گذشته منجر به افزایش میزان سفته بازی شده است. به عنوان مثال، شرکت املاک و مستغلات NFT Metaverse Group تقریباً 2.43 میلیون دلار در نوامبر 2021 برای خرید یک قطعه از 116 قطعه زمین در Decentraland هزینه کرد. مساحت هر قطعه 16 متر مربع است که به آنها مساحت کلی 1856 متر مربع در منطقه خیابان مد می دهد.

ادامه مطلب
نحوه ساخت و بررسی کیف پول متامسک

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

از کجا می توان زمین در متاورس خرید؟

دو روش اصلی برای خرید زمین متاورس NFT وجود دارد. شما می توانید در فروش زمین شرکت کنید و آن را مستقیماً از پروژه خریداری کنید، یا می توانید زمین را از طریق یک بازار از سایر کاربران خریداری کنید.

فروش زمین NFT روش خوبی برای خرید زمین شما با قیمت پایین تر از بازار ثانویه است. اکثر پروژه های بزرگ متاورس با زمین NFT شاهد افزایش قیمت بوده اند، به این معنی که خرید زمین در یک فروش بهتر است. برخی از پروژه ها تمام قطعات خود را یکجا می فروشند، در حالی که برخی دیگر آنها را به صورت دور به فروش می رسانند.

صرافی NFT امن ترین و مطمئن ترین راه برای خرید زمین در بازار ثانویه است. به این ترتیب، خریدار و فروشنده هر دو توسط یک قرارداد هوشمند محافظت می شوند که تضمین می کند معاملات برای هر دو طرف به راحتی انجام می شود.

Binance NFT Marketplace و OpeaSea دو مورد از محبوب ترین گزینه ها برای استفاده هستند. بایننس NFT Marketplace از اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی می کند پس قبل از ورود به آن حتما خرید اتریوم انجام دهید، در حالی که OpeanSea از اتریوم، Polygon و Klaytn پشتیبانی می کند.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

 نکاتی قبل از خرید اولین زمین متاورس

خرید زمین NFT در متاورس باید مانند هر سرمایه گذاری یا تراکنش مالی دیگری رفتار شود. حتما تحقیقات خود را انجام دهید و نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. زمین NFT خود را از یک منبع معتبر خریداری کنید. اگر زمین را از طریق فروش پروژه خریداری می کنید، مطمئن شوید که لینک رسمی صحیح را دارید. اگر از شخص دیگری زمین می‌خرید، هرگز مستقیماً به کیف پول او انتقال ندهید.

همیشه باید فروش را از طریق یک بازار معتبر و معتبر یا صرافی ارز دیجیتال مثل فراچنج farachange.ir انجام دهید. همانطور که قبلا ذکر شد، بایننس NFT Marketplace و OpenSea دو گزینه ممکن هستند.

2. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید زمین NFT خود را بخرید یا اجاره کنید. بسته به نیاز شما، ممکن است نیازی به خرید یک قطعه زمین نداشته باشید.

ادامه مطلب
هشگراف جایگزینی دیگر برای بلاکچین

برای مثال، ممکن است بخواهید میزبان یک رویداد واحد در یک منطقه محبوب باشید. اگر پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید از اجاره پشتیبانی می‌کند، پس قیمتی که می‌پردازید به ترافیک قطعه، نزدیکی به زمین‌های مهم دیگر و اندازه آن بستگی دارد.

3. پروژه زمین NFT را با دقت در نظر بگیرید. پروژه ای که انتخاب می کنید کاربرد و تا حدی هزینه NFT را تعیین می کند. اگر می خواهید زمین خود را حدس بزنید و دوباره بفروشید، به اصول پروژه مانند محبوبیت، تعداد کاربران و تیم نگاه کنید. اگر می‌خواهید فضای تبلیغاتی بفروشید یا در موارد استفاده دیگری شرکت کنید، تحقیق کنید که کدام پلتفرم‌های متاورس بیشتر برای نیازهای شما مناسب هستند.

همه پروژه‌های NFT موفق نمی‌شوند، بنابراین قبل از خرید زمین‌های NFT، ریسک مالی را در نظر بگیرید. اگر زمینی بخرید که کاربرد یا تقاضا ندارد، ممکن است برای همیشه آن را نگه دارید.

سرزمین مجازی NFT در متاورس چیست؟

بستن افکار

برای بسیاری، ایده فروش زمین مجازی ممکن است دور از ذهن به نظر برسد. با این حال، فقط باید به ظهور NFT ها، کلکسیون های دیجیتال و متاورس نگاه کنید تا بفهمید سرزمین NFT چگونه توسعه یافته است.

این ایده با داشتن یک وب سایت یا فضای مجازی دیگر تفاوت چندانی ندارد. به عنوان مثال، نام های دامنه محبوب صدها هزار دلار فروخته شده است. با این حال، روشی که زمین های NFT مالکیت را تضمین می کنند، جایی است که ما تفاوت را می بینیم. با توجه به اینکه دنیای فناوری خود را برای آینده‌ای متاورس آماده می‌کند، نباید از دیدن زمین‌های متاورس NFT برای فروش به زودی تعجب کنیم.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*