میم کوین های چیستند؟


ماهان سرجوقیان 11 اردیبهشت 1401 20 دقیقه مطالعه
میم کوین های چیستند؟

فهرست محتوا

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است. صرافی ارز دیجیتال فراچنج هیچ ارتباطی با این پروژه ها ندارد و هیچ تاییدی برای این پروژه ها وجود ندارد. اطلاعات ارائه شده از طریق Farachange به منزله توصیه یا توصیه سرمایه گذاری یا تجارت نیست. فراچنج مسئولیت هیچ یک از تصمیمات سرمایه گذاری شما را بر عهده نمی گیرد. لطفا قبل از انجام ریسک های مالی از مشاوره حرفه ای استفاده کنید.

در سال 2021، بازار سکه های میم شاهد رشد تصاعدی بود، به ویژه سکه های میم با تم سگ. از نوامبر 2021، یکی از محبوب ترین “نژادها” Dogecoin (DOGE) و رقیب آن Shiba Inu (SHIB) است.
میم کوین ها (meme coin)ارزهای رمزنگاری شده الهام گرفته از میم هستند. این ارزها در مقایسه با ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) بسیار ناپایدار هستند. این احتمالاً به این دلیل است که میم کوین ها به شدت توکن های جامعه محور هستند.

قیمت آنها معمولاً تحت تأثیر رسانه های اجتماعی و احساسات جامعه آنلاین است. این اغلب تبلیغات زیادی را به همراه دارد، اما FOMO و ریسک مالی را نیز به همراه دارد. در حالی که درست است که برخی از معامله گران با سکه های میم ثروتمند شدند، بسیاری از آنها به دلیل نوسانات بازار پول خود را از دست دادند.

میم کوین های چیستند؟

معرفی

برخی می گویند سال 2021 سال “سگ ها” برای رمزارزها بود. دوجکوین دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) بسته سکه‌های میم را رهبری کردند و در قیمت و ارزش بازار به شدت افزایش یافتند. از نوامبر 2021، DOGE از ابتدای سال بیش از 8000٪ افزایش یافته است و از نظر ارزش بازار در CoinMarketCap در رتبه نهم قرار دارد. رقیب آن، SHIB، از ژانویه بیش از 60،000،000 درصد پمپاژ کرده است.

میم کوین چیست؟

میم کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که از میم ها یا جوک ها در اینترنت و رسانه های اجتماعی الهام گرفته شده اند. اولین میم کوین ایجاد شده Dogecoin (DOGE) بود. DOGE که در سال 2013 به عنوان یک پارودی راه اندازی شد، از میم محبوب Doge سگ ژاپنی Shiba Inu الهام گرفته شد.

سکه های میم به شدت فرار هستند. آنها عمدتاً جامعه محور هستند و می توانند یک شبه به دلیل تأیید انجمن آنلاین و FOMO محبوبیت پیدا کنند. با این حال، زمانی که معامله گران توجه خود را به میم کوین بعدی معطوف کنند، قیمت آنها نیز می تواند به طور غیرمنتظره ای کاهش یابد.

ادامه مطلب
گسترش ارزدیجیتال چه چالش های جدیدی برای ثبات مالی ایجاد می کند

یکی دیگر از ویژگی های میم کوین ها این است که اغلب دارای عرضه بسیار زیاد یا نامحدود هستند. به عنوان مثال، Shiba Inu (SHIB) مجموعاً 1 کوادریلیون توکن دارد، در حالی که DOGE حداکثر عرضه را ندارد و بیش از 100 میلیارد توکن در حال حاضر در گردش است.

از آنجایی که توکن‌های میم معمولاً مکانیسم سوزاندن سکه ندارند، عرضه عظیم قیمت نسبتاً پایین آنها را توضیح می‌دهد. فقط با 1 دلار(۱تتر)، می توانید میلیون ها توکن میم در صرافی ارز دیجیتال فراچنج بخرید.

میم کوین های چیستند؟

چرا سکه های میم اینقدر محبوب هستند؟

در حالی که تعریف دلایل خاص دشوار است، برخی می گویند که در طول همه گیری COVID-19، بازار ارزهای دیجیتال رشد کرد زیرا سرمایه گذاران خرد می خواستند در برابر تورم محافظت کنند. سکه‌های میم نیز در میان هیاهوها رونق گرفتند و هم از نظر ارزش بازار و هم از نظر تنوع رشد کردند.

همه چیز پس از حماسه “مم سهام” GameStop (GME) و AMC Entertainment (AMC) در اواخر سال 2020 شروع شد، جایی که جامعه Reddit قیمت این سهام را در چند ماه به 100 برابر افزایش داد. در ژانویه 2021، یک گروه Reddit درباره افزایش قیمت DOGE برای ایجاد معادل ارز دیجیتال GME شوخی کرد. این روند ادامه یافت و همراه با تأثیر توییت‌های ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، قیمت DOGE افزایش یافت. دوج کوین با افزایش بیش از 2000 درصدی در طی پنج روز به بالاترین سطح تاریخ 0.73 دلار رسید.

با این حال، در ماه مه 2021، ایلان ماسک در مورد DOGE به طور علنی در تلویزیون شوخی کرد و بسیاری می گویند که علت کاهش قیمت زیر بوده است. سپس چندین معامله‌گر به سایر سکه‌های میم موجود در بازار، مانند SHIB «قاتل دوج کوین» روی آوردند. در همان زمان، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی با امید به اینکه یک شبه میلیونر شوند، FOMO سکه‌های میم را دنبال می‌کردند که جرقه‌ای را برای افزایش دوباره میم کوین به همراه داشت.

دلیل دیگری که سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی سکه‌های میم را جذاب می‌دانند این است که معمولاً فقط چند سنت یا حتی کسری از سنت قیمت دارند. از نظر فنی، قیمت پایین معنای زیادی ندارد زیرا این سکه ها منابع زیادی دارند. با این حال، نگه داشتن میلیون‌ها یک میم کوین خاص با نگه داشتن کسری از ETH یا BTC احساس متفاوتی دارد. معامله گران می توانند هزاران یا حتی میلیون ها توکن DOGE، SHIB یا Akita Inu (AKITA) را تنها با چند دلار دریافت کنند.

ادامه مطلب
بلاک چین عمومی ضد انحصاری

جدای از سودهای بالقوه، دیوانگی سکه های میم نیز توسط احساسات جامعه مربوطه هدایت می شود. همانطور که گفته شد، سکه‌های میم از میم‌های محبوب اینترنتی الهام گرفته شده‌اند که برای سرگرمی طراحی شده‌اند و گاهی اوقات به عنوان یک “شوخی داخلی” برای یک جامعه در نظر گرفته می‌شوند. خرید سکه های میم، به نوعی نشان دهنده حمایت از جامعه مربوطه است. پس از حماسه بازار سهام GME، معامله‌گران میم کوین با الهام از گروه Reddit SatoshiStreetBets، نبرد «دیوید در مقابل جالوت» را برای شرط‌بندی علیه ارزهای دیجیتال رایج آغاز کردند. بنابراین بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 مملو از میم کوین‌های جامعه محور بود.

ریسک های بالقوه سرمایه گذاری در میم کوین ها

میم کوین ها ممکن است در سال 2021 رشد تصاعدی داشته باشند، اما مانند همه ارزهای دیجیتال، تجارت و سرمایه گذاری روی میم کوین ها ریسک مالی بالایی دارد.


اول از همه، توکنومیک مم کوین ها می تواند نگران کننده باشد. به عنوان مثال بیت کوین را در نظر بگیرید. این بلاک چین، یک کاغذ سفید خوب نوشته شده، یک اکوسیستم تثبیت شده، و ماهیت کاهش تورم دارد. در سال های اخیر نیز شاهد پذیرش نهادی بیت کوین بیشتری هستیم.

در مقایسه با بیت کوین، اکثر میم کوین ها تورمی هستند و حداکثر عرضه ندارند. اکوسیستم، موارد استفاده و اصول اولیه آنها اغلب با شوخی های جمعی جامعه تعریف می شود. تنها چند میم سکه بر اساس فناوری ارزهای دیجیتال اصلی ساخته شد. به عنوان مثال، فناوری DOGE از Litecoin (LTC) مشتق شده است و SHIB بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

خطر بالقوه دیگر این است که میم کوین ها به شدت جامعه محور هستند و نسبت به ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بزرگتر سوداگرانه تر هستند. این نوسانات به طور مداوم منجر به پمپ و تخلیه غیرمنتظره می شود. چرخه عمر میم کوین ها عموماً کوتاه مدت است. قیمت‌های آن‌ها می‌تواند هزاران بار از شیلینگ افراد مشهور یا FOMO افزایش یابد، یا به‌طور غیرمنتظره‌ای سقوط کند، زمانی که جامعه تصمیم می‌گیرد به سمت میم سکه بعدی حرکت کند.

با ادامه رشد بازار میم کوین، باید توجه داشته باشید که ممکن است پروژه‌هایی وجود داشته باشند که از هیاهوی معامله‌گران کلاهبرداری استفاده کنند. به عنوان مثال، Squid Game (SQUID)، یک سکه میم که از نمایش محبوب نتفلیکس به همین نام الهام گرفته شده است، در یک هفته بیش از 86000 درصد افزایش یافت. با این حال، تیم توسعه به طور ناگهانی فرش کشید و باعث شد که قیمت تا 99٪ کاهش یابد.

ادامه مطلب
بررسی اولین صندوق شاخص ارزهای دیجیتالی که در بازار فرابورس آمریکا فهرست شد

بدتر این است که دارندگان اجازه نداشتند توکن های SQUID خود را بفروشند. بنابراین، همیشه باید مراقب باشید و قبل از معامله یا سرمایه گذاری در میم کوین ها.

مروری بر سکه های میم محبوب

 

دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) پیشرو در بازار سکه های میم با بالاترین ارزش بازار هستند. پس از موفقیت DOGE و SHIB، تعداد زیادی سکه میم با تم سگ وارد بازار شد و در نیمه دوم سال 2021 مورد توجه قرار گرفت.

دوج کوین (DOGE)

Dogecoin (DOGE) در سال 2013 توسط مهندسان نرم افزار Billy Markus و Jackson Palmer ایجاد شد. این ارز از میم یک سگ شیبا اینو الهام گرفته شده بود و قرار بود یک ارز دیجیتال شوخی برای جلب توجه جریان اصلی باشد. به عنوان یک فورک لایت کوین (LTC)، DOGE همان مکانیسم اثبات کار (POW) را اتخاذ می کند و حداکثر عرضه را ندارد. برای خرید کافیست به صرافی ارز دیجیتال فراچنج سر بزنید.

میم کوین های چیستند؟

شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینوس (SHIB) رقیب DOGE است و اغلب به عنوان “قاتل دوج کوین” شناخته می شود. SHIB همچنین از یک نژاد سگ ژاپنی نامگذاری شده است. این توسط یک توسعه دهنده ناشناس به نام Ryoshi در آگوست 2020 ایجاد شد. تفاوت اصلی بین DOGE و SHIB این است که DOGE دارای عرضه محدود 1 کوادریلیون توکن است که 50٪ آن سوخته و به امور خیریه اهدا شده است. اکوسیستم SHIB همچنین شامل یک صرافی غیرمتمرکز، یک انکوباتور هنری NFT، NFT و یک بازی NFT است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SHIB و NFT به دیگر مقاله های ما مراجعه کنید

میم کوین های چیستند؟

دوگلون مریخ (ELON)

‏Dogelon Mars (ELON) از نظر محبوبیت از نزدیک دوگان سگی را دنبال می کند. همانطور که از نام آن پیداست، ELON از نام مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک و علاقه او به شرکتش SpaceX نامگذاری شده است. ELON یک فورک Dogecoin است و دارای 557 تریلیون توکن در گردش است. از نوامبر 2021، ELON بیش از 3780٪ از زمان راه اندازی خود در آوریل 2021 افزایش یافته است.

میم کوین های چیستند؟

آکیتا اینو (AKITA)

بسیاری از سکه های میم دیگر نیز وجود دارند که از نژادهای سگ ژاپنی به عنوان طلسم استفاده می کنند، مانند آکیتا اینو (AKITA)، کیشو اینو (KISHU)، و فلوکی اینو (FLOKI). آکیتا به شدت از DOGE الهام گرفته بود. این توکن در Uniswap به عنوان یک توکن ERC-20 در فوریه 2021 راه اندازی شد. توکنومیک آن بسیار شبیه به SHIB است.

ادامه مطلب
معاملات مارجین

مانند Ryoshi توسعه دهنده SHIB، تیم AKITA 50٪ از کل عرضه خود را در Uniswap قفل کرد، در حالی که 50٪ باقی مانده به Vitalik Buterin، بنیانگذار اتریوم ارسال شد. با این حال، AKITA تنها عرضه کل 100 تریلیون توکن دارد که 10/1 کل عرضه SHIB است.

آکیتا در ماه می 2021 در کنار سکه‌های سگی دیگر مورد توجه قرار گرفت و توسط برخی از اعضای جامعه به عنوان یکی دیگر از «قاتل دوج کوین» شناخته می‌شود.

میم کوین های چیستند؟

ساموید کوین (SAMO)

‏Samoyedcoin (SAMO) یک پروژه سکه میم سگ است که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است. در زمان راه اندازی، 13 درصد از عرضه SAMO به اعضای جامعه داده شد. طبق وب سایت آنها، نقشه راه SAMO شامل رویدادهای سوزاندن، ابزارهای airdrop، یک تبادل غیرمتمرکز (DEX) و ایجاد NFT است.

Samoyedcoin اخیراً به دلیل افزایش ناگهانی قیمت محبوبیت پیدا کرده است. SAMO در عرض یک ماه بیش از 4300 درصد رشد کرد. در اکتبر 2021، قیمت از 0.005 دلار به بیش از 0.22 دلار در حدود 30 روز رسید.

میم کوین های چیستند؟

کیشو اینو (کیشو)

کیشو اینو (KISHU)، یکی دیگر از سکه‌های میم با تم سگ، از زمانی که در آوریل 2021 راه‌اندازی شد، رشد چشمگیری داشته است. KISHU شامل جوایز مشارکت برای کاربران فعال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و یک DEX به نام Kishu Swap است. محبوبیت آن در حال افزایش است و بیش از 100000 دارنده و ارزش بازار 2 میلیارد دلاری را ظرف یک ماه پس از راه اندازی به ثبت رسانده است.

میم کوین های چیستند؟

SafeMoon (SAFEMOON)

یکی دیگر از تازه‌واردهای میم کوین که در این رالی سرمایه‌گذاری کرد، SafeMoon (SAFEMOON) بود. این یک توکن BEP-20 است که در مارس 2021 در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه اندازی شد.

SAFEMOON به دارندگان بلندمدت با جریمه کردن کسانی که توکن را با 10 درصد هزینه خروج جریمه می کند، پاداش می دهد که نیمی از کارمزدها بین آنها توزیع می شود. نگهدارنده های SAFEMOON موجود و نیمی دیگر سوخته خواهد شد. پس از اینکه در آوریل افزایش یافت، توجه سرمایه گذاران خرد را به خود جلب کرد. طبق CoinMarketCap، از نوامبر 2021، SAFEMOON دارای بازده بازگشت سرمایه 9418.54٪ است.

چگونه در بایننس سکه های میم بخریم؟

می توانید میم کوین های محبوب تر مانند DOGE و SHIB را در صرافی های ارزهای دیجیتال مانند فراچنج خریداری کنید. برای سایر میم کوین های کمتر برجسته، می توانید به صرافی های غیرمتمرکز بروید.
بیایید DOGE را به عنوان مثال در نظر بگیریم.

ادامه مطلب
هشگراف جایگزینی دیگر برای بلاکچین

1. وارد حساب فراچنج خود شوید. سپس، به [Trade] در نوار بالا بروید تا صفحه معاملاتی کلاسیک یا پیشرفته را انتخاب کنید.

2. در سمت راست صفحه، “DOGE” را در نوار جستجو تایپ کنید تا لیستی از جفت های معاملاتی موجود را ببینید. ما از DOGE/BUSD به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد. روی “DOGE/BUSD” کلیک کنید تا صفحه معاملاتی آن باز شود.

3. به سمت پایین به کادر [Spot] بروید و مقدار DOGE را برای خرید وارد کنید. شما می توانید انواع مختلف سفارش را برای خرید DOGE انتخاب کنید. ما در این مثال از یک سفارش بازار استفاده خواهیم کرد. برای تأیید سفارش، روی [Buy DOGE] کلیک کنید.

بستن افکار

با توجه به اینکه هر روز سکه‌های میم جدیدی وارد بازار می‌شوند و معامله‌گرانی که امیدوارند سودهای ارسال شده توسط DOGE و SHIB را تکرار کنند، قبل از تعهد به هر میم کوین، DYOR مهم است. به خاطر داشته باشید که میم کوین ها در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بسیار نوسان هستند. تجارت یا سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ریسک بالایی دارد.

سکه‌های میم عمدتاً مبتنی بر جامعه هستند و ممکن است به‌طور غیرمنتظره‌ای خراب شوند، بنابراین هرگز نباید چیزی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را ندارید.

تجارت یا سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ریسک بالایی دارد. سکه‌های میم عمدتاً مبتنی بر جامعه هستند و ممکن است به‌طور غیرمنتظره‌ای خراب شوند، بنابراین هرگز نباید چیزی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را ندارید.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*