بررسی استیبل کوین ها


ماهان سرجوقیان 12 اردیبهشت 1401 10 دقیقه مطالعه
بررسی استیبل کوین ها

فهرست محتوا

پذیرش اشکال جدید پول ، به جذابیت آنها به عنوان ذخیره ارزش و وسیله پرداخت بستگی دارد. با این حال، شرکت‌های تازه وارد مانند استیبل کوین‌ ها به طور قابل توجهی با شرکت‌های رایج متفاوت هستند مثل: پول نقد یا سپرده‌های بانکی.

بسیاری از آن ها ضمانت‌های خرید ارزدیجیتال را به ارزش آن ارائه می‌کنند (سکه‌ای که به قیمت 10 یورو خریداری می‌شود را می‌توان با یک اسکناس 10 یورویی مبادله کرد، مانند یک حساب بانکی) و همچنین در این رابطه دولت و پشتیبانی وجود ندارد و اعتماد باید به صورت خصوصی با حمایت از انتشار سکه با دارایی های ایمن و نقد ایجاد شود. و فناوری تسویه حساب معمولاً بر اساس بلاک چین غیرمتمرکز است.

بررسی استیبل کوین ها

چرا استیبل کوین ها در حال افزایش هستند؟

نقطه قوت استیبل کوین ها ، جذابیت آنها به عنوان وسیله پرداخت است. هزینه های پایین، دسترسی جهانی و سرعت، همگی از مزایای بالقوه استیبل کوین ها هستند. علاوه بر این، استیبل کوین‌ ها می‌توانند امکان پرداخت یکپارچه دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین را فراهم کنند و برخلاف سیستم‌های میراث اختصاصی بانک‌ها، می‌توانند در برنامه‌های دیجیتال جاسازی شوند.

اما قوی‌ترین جاذبه از شبکه‌هایی ناشی می‌شود که قول می‌دهند تراکنش را به اندازه استفاده از رسانه‌های اجتماعی آسان کنند.

از نظر پدید آورندگان استیبل کوین ها، پرداخت ها چیزی فراتر از عمل صرف انتقال پول است و آنها اساساً یک تجربه اجتماعی هستند که افراد را به هم پیوند می دهند.

استیبل کوین‌ها پتانسیل ادغام بهتر در زندگی دیجیتالی ما را ارائه می‌دهند و توسط شرکت‌هایی طراحی می‌شوند که در طراحی کاربر محور پیشرفت می‌کنند.

شرکت‌های فناوری بزرگ با پایگاه‌های کاربری عظیم جهانی، یک شبکه آماده ارائه می‌کنند که خدمات پرداخت جدید می‌تواند به سرعت در آن گسترش یابد.

خطرات استیبل کوین ها

سیاست‌گذاران باید محیطی ایجاد کنند که منافع را به حداکثر رسانده و خطرات را به حداقل برساند. سیاستگذاران نیاز به نوآوری و همکاری در بین کشورها و همچنین در وظایف خود دارند.

شش مورد از مهم ترین اقداماتی که می توان اعمال کرد به شرح زیر است:
اول اینکه ، بانک‌ها ممکن است جایگاه خود را به عنوان واسطه در صورت از دست دادن سپرده‌های ارائه‌دهندگان استیبل کوین از دست بدهند، اما آنها مطمئناً سعی خواهند کرد با ارائه نوآوری های خود (و نرخ بهره بالاتر) رقابت کنند.

ادامه مطلب
چرا خرید زمین شیبا در متاورس به صرفه است ؟

همچنین، ارائه‌دهندگان استیبل کوین می‌توانند وجوه خود را در سیستم بانکی بازیافت کنند، یا تصمیم بگیرند که با گسترش سپرده‌ها، وام‌دهی کنند.
به طور خلاصه، بانک ها بعید است ناپدید شوند.

بررسی استیبل کوین ها

دوم، انحصارهای جدید ممکن است پدید آیند. غول‌های فناوری می‌توانند از شبکه‌های خود برای بستن رقبا و کسب درآمد از اطلاعات، با استفاده از دسترسی اختصاصی به داده‌های مربوط به معاملات مشتری استفاده کنند. استانداردهای جدیدی برای حفاظت از داده ها، قابلیت حمل، کنترل و مالکیت مورد نیاز است. و خدمات باید برای تسهیل ورود قابل همکاری باشند.

سوم، ارزهای ضعیف تر ممکن است با تهدید مواجه شوند. در کشورهایی با تورم بالا و نهادهای ضعیف، ارزهای محلی ممکن است به نفع استیبل کوین ها به ارز خارجی کنار گذاشته شوند ، پس ممکن است سیاست های پولی، توسعه مالی و رشد اقتصادی را تضعیف کند.

چهارم، استیبل کوین ها می توانند فعالیت های غیرقانونی را ترویج کنند. ارائه دهندگان باید نشان دهند که چگونه با اجرای استانداردهای بین المللی از استفاده از شبکه های خود برای فعالیت هایی مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم جلوگیری می کنند.

فن‌آوری‌های جدید فرصت‌هایی را برای بهبود نظارت ارائه می‌دهند، با این حال سرپرستان باید خود را با زنجیره ارزش پراکنده‌تر و متنوع‌تر از لحاظ جغرافیایی تطبیق دهند.

بررسی استیبل کوین ها

پنجم، استیبل کوین‌ها می‌توانند باعث از دست دادن «حقوق» شوند.
جایی که بانک‌های مرکزی از تفاوت بین ارزش یک ارز و هزینه ساخت آن سود می‌برند، اگر استیبل کوین هایشان سود نداشته باشد ولی ارز سخت پشتوانه آنها بازدهی داشته باشد، ناشران می توانند سود خود را از بین ببرند. یکی از راه‌های پرداختن به این موضوع، ترویج رقابت است تا صادرکنندگان سکه در نهایت بهره پرداخت کنند.

ششم، سیاست گذاران باید حمایت از مصرف کننده و ثبات مالی را تقویت کنند. وجوه مشتری باید ایمن و در برابر فرارهای بانکی محافظت شود. این امر نیازمند شفافیت قانونی در مورد نوع ابزارهای مالی استیبل کوین است.

یک رویکرد تنظیم استیبل کوین‌ها مانند صندوق‌های بازار پول است که بازده اسمی ثابت را تضمین می‌کنند و از ارائه‌دهندگان می‌خواهند نقدینگی و سرمایه کافی را حفظ کنند.

بررسی استیبل کوین ها
بنابراین، استیبل کوین‌ها به همان اندازه که مزایای بالقوه دارند چالش های زیادی را ارائه می‌کنند و سیاست‌گذاران با تصمیم عاقلانه رژیم‌های نظارتی می توانند با این چالش مقابله کنند.
در نهایت سیاست های اتخاذ شده امروز، دنیای فردا را شکل خواهد داد.

ادامه مطلب
بررسی اولین صندوق شاخص ارزهای دیجیتالی که در بازار فرابورس آمریکا فهرست شد

شما می توانید با مراجعه به سایت و‌ اپلیکیشن صرافی ارزدیجیتال فراچنج با خرید تتر مقداری از استیبل کوین هارا‌در کیف پول ارزدیجیتال خود داشته باشید.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*