‏BUSD چیست؟


ماهان سرجوقیان 21 خرداد 1401 13 دقیقه مطالعه
‏BUSD چیست؟

فهرست محتوا

BUSD یک استیبل کوین تنظیم شده با پشتوانه فیات است که به دلار آمریکا متصل است.

به ازای هر واحد از آن ، یک دلار آمریکا ذخیره می‌شود. به عبارت دیگر، عرضه آن به دلار آمریکا با نسبت 1:1 مرتبط است.

دارندگان می توانند توکن های خود را با فیات تعویض کنند و بالعکس. Paxos، صادرکننده توکن، گواهی‌های ماهانه ذخایر BUSD را منتشر می‌کند.

به عنوان یک استیبل کوین، این ارز برای حفظ ارزش بازار پایدار طراحی شده است. این به سرمایه گذاران و معامله گران اجازه می دهد تا دارایی با نوسان کم را در بلاک چین بدون نیاز به خروج از فضای کریپتو نگه دارند.

مقدمه

اگر کریپتو با بایننس خریده یا معامله کرده اید، احتمالاً قبلاً با BUSD روبرو شده اید. این توکن در بین جفت های معاملاتی که بایننس در صرافی خود ارائه می دهد رایج است.

به طور خلاصه، این ارز به عنوان نسخه دیجیتالی دلار آمریکا عمل می کند و به ارزش آن متصل است.

برای تازه واردها، همیشه مشخص نیست که چرا معامله گران و سرمایه گذاران BUSD را نگه می دارند. با این حال، نقش BUSD و سایر استیبل کوین‌ها، بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو است.

BUSD دقیقا چیست؟

‏BUSD یک استیبل کوین است که توسط Paxos و Binance تأسیس شده است. Paxos از فناوری بلاک چین برای ارائه محصول Stablecoin خود به عنوان خدمات به شرکت های خارجی استفاده می کند.

در گذشته، آنها همچنین یک استیبل کوین با پشتوانه طلا به نام PAX Gold (PAXG) ایجاد کردند.

وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک توکن های BUSD و PAXG را تنظیم می کند.
در سطح فنی، BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه فیات است که پیوند دلار آمریکا را حفظ می کند.

مقداری از دلار آمریکا برابر با کل عرضه BUSD توسط Paxos نگهداری می‌شود و به عنوان ذخایر آن در بانک‌های ایالات متحده تحت بیمه FDIC یا با حمایت خزانه‌داری ایالات متحده عمل می‌کند.

هنگامی که قیمت دلار آمریکا افزایش یا کاهش می یابد، قیمت BUSD نیز در مقادیر مساوی انجام می شود. این رایج ترین و سنتی ترین مدل استیبل کوین است.

‏این ارز سه ویژگی کلیدی برای تراکنش ها ارائه می دهد: دسترسی، انعطاف پذیری و سرعت. توکن به راحتی از طریق Paxos یا Binance قابل دسترسی است.

ادامه مطلب
توکن های فن بایننس چیست؟

می‌توانید آن‌ها را از طریق صرافی بایننس یا خدمات دروازه فیات خریداری کنید، یا مبلغی را به دلار آمریکا به Paxos ارسال کنید تا توکن‌های جدید BUSD را برای شما ضرب کند.

‏همچنین انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد تا به کاربران رمزارز اجازه می‌دهد تا به سرعت دارایی‌های خود را به یک دارایی پایدار تبدیل کنند، بدون اینکه از بلاک چین خارج شوند.

در نهایت، با استفاده از BUSD، کاربر می تواند به سرعت پول را در سراسر جهان با هزینه های اسمی ارسال کند.

‏Paxos BUSD را در بلاک چین اتریوم صادر می کند. علاوه بر این، بایننس توکن Binance-Peg BUSD را در زنجیره BNB ارائه می دهد.

بایننس BUSD (BEP-20) را با نگه داشتن BUSD در یک آدرس بلاک چین اتریوم و برش توکن های BUSD peg ایجاد می کند که هر کدام مربوط به یک توکن BUSD است که توسط بایننس ذخیره شده است.

دارندگان BUSD (ERC-20) و BUSD (BEP-20) بسته به نیاز خود می توانند توکن های خود را بین بلاک چین ها مبادله کنند. این را می توان در صرافی Binance (هنگام برداشت) یا از طریق Binance Bridge انجام داد.

‏(Binance-Peg BUSD یک محصول Binance است؛ این توسط Paxos صادر نشده و توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم نشده است.) برای خرید اتریوم به صرافی ایرانی فراچنج مراجعه کنید.

BUSD چیست؟

BUSD چگونه کار می کند؟

مکانیسم حفظ میخ این ارز در مقایسه با سایر انواع استیبل کوین نسبتاً ساده است. هر BUSD با 1 دلار از ذخایر قابل مبادله است.

با ارسال آن شما به Paxos، آنها توکن های شما را می سوزانند و ارز فیات را در اختیار شما قرار می دهند. این مکانیسم عرضه و ذخایر را در نسبت 1:1 ثابت نگه می دارد.

هر زمان که قیمت این ارز شروع به کاهش از 1 دلار به ازای هر یک از آن  کند، معامله گران آربیتراژ آن را در مقادیر زیادی خریداری می کنند.

حتی قیمت 0.98 دلار می تواند فرصتی برای کسب سود برای آنها فراهم کند. پس از خرید مقادیر زیادی از این ارز، آربیترترها می توانند توکن های آن را از طریق پلتفرم Paxos به فیات تبدیل کنند.

افزایش تقاضا برای آن طبیعتاً قیمت توکن را تا 1 دلار افزایش می دهد و میخ 1:1 را بازیابی می کند.

ادامه مطلب
نهنگ بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

BUSD چگونه تنظیم می شود؟

رگولاتورهای ایالت نیویورک تدابیر خاصی را در مورد Paxos، Binance و نحوه عملکرد استیبل کوین اعمال کرده اند.

همراه با اطمینان از اینکه توکن کاملاً وثیقه است، Paxos باید ایجاد و سوزاندن توکن‌های BUSD را به دقت کنترل کند.

Paxos همچنین حق مسدود کردن حساب ها و حذف وجوه در صورت نیاز به دلیل فعالیت غیرقانونی را دارد.

این اصول همگی به منشور اعتماد و قوانین بانکداری نیویورک مربوط به استیبل کوین پایبند هستند.

‏SetLawEnforcementRole: SetLawEnforcementRole که در داخل قراردادهای هوشمند توکن تعبیه شده است، یک تابع جدید است که منعکس کننده مقررات استیبل کوین است.

این قطعه کوچک کد به Paxos اجازه می‌دهد تا از قدرت‌هایی که قبلاً ذکر شد در رعایت مقررات NYDFS استفاده کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، این ویژگی های صادر شده توسط Paxos در اتریوم اعمال می شود.

Binance-Peg BUSD، صادر شده توسط Binance در زنجیره BNB (به طور رسمی زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس)، طبق رویه‌های مختلف عمل می‌کند و توسط Paxos صادر نشده و توسط NYDFS تنظیم نمی‌شود.

چرا مردم از BUSD استفاده می کنند؟

بر اساس ویژگی هایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم، BUSD و Binance-peg BUSD موارد استفاده متعددی برای سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال دارند.

از نوسانات قیمت در بازارهای کریپتو اجتناب کنید.

اکوسیستم کریپتو می تواند بسیار ناپایدار باشد. مانند بازارهای مالی سنتی، تقاضا برای دارایی های پایدار در کریپتو نیز وجود دارد، به خصوص زمانی که بازار بیش از حد نوسان می شود.

با تبدیل دارایی‌ها به فیات یا اوراق بهادار، سرمایه‌گذاران سنتی می‌توانند از یک دوره بی‌ثباتی عبور کنند.

BUSD و Binance-Peg BUSD فرصت یکسانی را به سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

بدون نیاز به تبدیل به فیات، سود را قفل کنید.

هنگامی که شخصی می خواهد از سرمایه گذاری خارج شود و سود خود را تضمین کند، BUSD و Binance-Peg BUSD روشی بسیار نقدشونده برای انجام این کار ارائه می دهند.

برای انتقال وجوه فیات به حساب بانکی خود از صرافی نیازی نیست منتظر بمانید. اگر تصمیم دارید به موقعیت جدیدی وارد شوید یا دارایی دیگری بخرید، همچنین لازم نیست منتظر بمانید تا حساب خود را با وجوه فیات جدید شارژ کنید.

ادامه مطلب
مبادلات تو در تو چیست و چرا باید از آنها اجتناب کرد؟

BUSD چیست؟

آربیتراژ

هر دو BUSD و Binance-Peg BUSD استیبل کوین های بسیار محبوبی در شبکه های مربوطه خود و با بازارسازان خودکار زنجیره BNB (AMM) هستند.

این استخرهای نقدینگی ممکن است فرصت های آربیتراژی را زمانی که قیمت ها بین AMM های مختلف متفاوت است، فراهم کنند.

نگه داشتن BUSD و Binance-Peg BUSD به آربیترترها اجازه می دهد تا به سرعت بین صرافی ها حرکت کنند و از استقبال گسترده BUSD و Binance-Peg BUSD در پلتفرم های مختلف استفاده کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، ممکن است از طریق خرید BUSD و نقد کردن آن برای فیات، فرصت های آربیتراژ نیز وجود داشته باشد.

BUSD چیست؟

BUSD چه تفاوتی با سایر استیبل کوین ها دارد؟

‏این ارز به چند دلیل مهم با سایر استیبل کوین های موجود در بازار متفاوت است. اول از همه، بخشی از دسته ای از استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات است.

همچنین استیبل کوین هایی با پشتوانه رمزنگاری وجود دارند که از دارایی های رمزنگاری برای ذخایر خود استفاده می کنند، به عنوان مثال، DAI.

همچنین استیبل کوین های الگوریتمی بدون هیچ گونه وثیقه ای وجود دارد. این پروژه‌ها تلاش می‌کنند تا عرضه استیبل کوین را با الگوریتم‌هایی برای ایجاد و سوزاندن توکن‌ها کنترل کنند.

اما این ارز چه تفاوتی با سایر استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات دارد؟ یکی از نکات کلیدی این است که Paxos ممیزی های منظمی را منتشر می کند که نشان می دهد ذخایر دلار آمریکا با عرضه BUSD 1:1 مطابقت دارد.

شرکت حسابداری Withum این ممیزی ها را به عنوان بخشی از الزامات این ارز به عنوان یک ارز دیجیتال تنظیم شده تکمیل می کند.

هر پروژه ای این کار را انجام نمی دهد و برخی از استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات ممکن است تمام ذخایری را که ادعا می کنند نداشته باشند.

به عنوان مثال، پرونده ای که توسط دادستان کل نیویورک مطرح شد نشان داد که ذخایر تتر (USDT) استیبل کوین 100٪ با پشتوانه فیات نیست. این کشف در تضاد مستقیم با اظهارات قبلی تتر بود.

از کجا می توانم BUSD را دریافت کنم؟

روش های مختلفی برای خرید آن وجود دارد. می توانید چند گزینه برای خرید، در صفحه فرود اسم آن را پیدا کنید.

ادامه مطلب
آشنایی با ارز دیجیتال اتریوم

یک گزینه خرید آن در بازار ثانویه است. فراچنج farachange.ir دارای بسیاری از جفت‌های این ارز قابل معامله و همچنین دروازه‌های فیات ساده است.

شما می توانید یک ارز دیجیتال دیگر یا سکه فیات را در صرافی معامله کنید یا از کارت بدهی یا اعتباری برای خرید آن استفاده کنید.

روش دیگر این است که به یک AMM بروید و سکه یا توکن دیگری را با BUSD یا Binance-Peg BUSD در یک استخر نقدینگی مبادله کنید. از طرف دیگر، می توانید به وب سایت Paxos بروید و دلار آمریکا را مستقیماً به BUSD تبدیل کنید.

Paxos فیات شما را می گیرد، به ذخایر اضافه می کند و سپس سکه های جدیدی برای شما ضرب می کند.

بستن افکار

‏این ارز هم هم به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و هم به عنوان یک ابزار مفید برای معامله گران و سرمایه گذاران عمل می کند.

وضعیت تنظیم شده و ذخایر حسابرسی شده آن که در موسسات مالی مورد اعتماد نگهداری می شود، درجه بالایی از قابلیت اطمینان را به سکه می دهد.

برای هر کسی که به طور منظم از زنجیره هوشمند بایننس یا زنجیره بایننس استفاده می کند، BUSD یک انتخاب ثابت از استیبل کوین برای استفاده در کنار پروژه های دیگر است.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating*