345-3451812_tether-usdt-icon-usdt-tether-logo-clipart

خرید و فروش تتر

تتر چیست؟

تتر یا usdt  ،  رمز ارزی است  که قیمت آن همیشه ثابت می ماند. ارزش هر یک دانه تتر همیشه مساوی با ۱ دلار آمریکا است. این ارز دیجیتال یکی از ده ها ارز دیجیتال با ثبات (استیبل کوین) در بازار رمز ارزها هست.  استیبل کوین ها پشتوانه دارند. قیمت این ارز های دیجیتال همیشه وابسته به  دارایی هایی است که  درواقع پشتوانه آنها هستند و با آنها بالا و پایین می شوند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/farach/domains/farachange.ir/public_html/main/wp-content/plugins/massive-cryptocurrency-widgets/includes/shortcodes.php on line 814

Warning: A non-numeric value encountered in /home/farach/domains/farachange.ir/public_html/main/wp-content/plugins/massive-cryptocurrency-widgets/includes/shortcodes.php on line 814

Tether (USDT)
0.02%
$ 1.00
$ 0.000200
⇣ 0.000000
8 Dec
⇡ 0.000000

نمودار قیمت تتر

مبدل تبدیل به سایر کوین ها

نمودار قیمت سایر ارزها تتر اتریوم شیبا

bitcoinBitcoin
$ 16,981.18
$ 16,981.18
0.93%
ethereumEthereum
$ 1,253.88
$ 1,253.88
1.66%
dogecoinDogecoin
$ 0.096919
$ 0.096919
1.07%
cardanoCardano
$ 0.311370
$ 0.311370
0.42%
shiba-inuShiba Inu
$ 0.000009
$ 0.000009
1.29%
litecoinLitecoin
$ 75.41
$ 75.41
1.88%
solanaSolana
$ 13.58
$ 13.58
0.32%
فراچنج
خرید وفروش بیت کوین
ما در کنار شما هستیم تا خرید و فروش امنی داشته باشید
ارز دیجیتال تتر چیست ؟

تتر یا usdt  ،  رمز ارزی است  که قیمت آن همیشه ثابت می ماند. ارزش هر یک دانه تتر همیشه مساوی با ۱ دلار آمریکا است. این ارز دیجیتال یکی از ده ها ارز دیجیتال با ثبات (استیبل کوین) در بازار رمز ارزها هست.  استیبل کوین ها پشتوانه دارند. قیمت این ارز های دیجیتال همیشه وابسته به  دارایی هایی است که  درواقع پشتوانه آنها هستند و با آنها بالا و پایین می شوند. به جز تتر ، ارزهای دیجیتال دیگری که با پشتوانه دلار آمریکا هستند در بازار ارز های دیجیتال عرضه شده اند.  اما usdt  در حال حاضر قوی ترین آنهاست .

کاربردهای اصلی تتر برای تریدرها به دو بخش تقسیم می شود:

یک – در برابر نوسانات بسیار زیاد بازار ارز های دیجیتال

دو – جابجایی راحت پول به صرافی ها و کیف پول ها همانند دلار

مثال:

فرض کنید یک عدد بیت کوین را به قیمت  ۱۸ هزار دلار خریداری کرده‌اید. مدتی بعد قیمت به ۲۰ هزار دلار افزایش یافته است. خیلی راحت مبلغ خرید بیت کوین های خود را تبدیل به تتر کرده  و ۲۰ هزار USDT را ذخیره می کنید. مدتی بعد قیمت‌ بیت‌کوین سقوط کرده و به ۱۲ هزار دلار می رسد ، اما ارزش سرمایه شما همچنان ۲۰ هزار دلار است و حالا شما می توانید با آن در قیمت های پایین تر بیت کوین بیشتری را خریداری کنید.

ارز دیجیتال تتر چیست ؟

ارز دیجیتال با ثبات یا استیبل کوین یک مدل از ارزهای دیجیتال است قیمت آن به یک کالا یا دارایی پایدارهمانند دلار وابسته است. برای مثال یک ارز دیجیتال با ثبات دلاری مثل تتر پشتوانه دلاری دارد و ارزش آن همیشه برابر با یک دلار است. به ازای هر واحد تتری که به وجود می آید یک دلار آمریکا در ذخایر مربوط به بانک حفظ خواهد شد که به عنوان پشتوانه این رمز‌ ارز‌ عمل‌ می نماید . به این معناست که اگر ده میلیون واحد تتر در حال گردش باشد ، باید ۱۰ میلیون دلار نیز در خزانه بانک وجود داشته باشد قیمتش همیشه همان یک دلاری که گفته شد باقی بماند.  البته تو بازار ارز های دیجیتال خیلی از مردم شک دارند که شاید آن مقدار پشتوانه ای که توسط بعضی  کوین ها گفته شده در ذخایر شان وجود نداشته باشد. اما تتر عرضه خود را محدود نکرده و اعلام کرده اگر تقاضای بازار بیشتر شود تتر بیشتری در گردش قرار خواهد گرفت.

به حالت کلی‌ ، استیل‌ کوینها نوعی از ارز‌های‌ دیجیتال می باشند که پشتوانه‌ دارند . معمولاً رابطه یک ارز‌ دیجیتال با دوام به پشتوانه‌ اش ، ۱ : ۱ می باشد . پشتوانه‌ی که یک ارز‌ دیجیتال به آن پشتگرم خواهد بود ، از یک کوین تا کوین دیگر متفاوت‌ می باشد . فرق این پشتوانه‌ها‌ ، ارز‌های‌ دیجیتال با دوام را به دو گونه متمرکز‌ و غیرمتمرکز تقسیم‌ می‌کند‌.

استیبل کوین متمرکز‌

ضامن رمزارزهای متمرکز‌ ، یک پول‌ فیات یا کالا‌ است‌ . معمولاً این کوین‌ها به وسیله یک نهاد تمرکزیافته مدیریت می‌شوند ، به این شکل که آن نهاد تمرکزیافته یک دارایی‌ یا کالا‌ را به عنوان تضمین در صندوقی نگه می‌دارد . ارز‌ دیجیتال تتر (USDT) ، یک مثال عالی از ارز‌های‌ دیجیتال باثبات می باشد که با دلار حفظ می گردد . ارز‌ دیجیتال « پترو » هم نمونه‌ای از ارز‌های‌ دیجیتال حفظ شده‌ با کالا‌ می باشد که به‌وسیله دولت‌ ونزوئلا و برای تقابل با ابرتورم ایجاد گشته است‌ . این ارز دیجیتال‌ به‌وسیله نفت ونزوئلا حفظ می گردد

استیبل کوین غیرمتمرکز

استیبل‌ کوین‌های توزیع‌شده یا غیرمتمرکز به‌وسیله دیگر ارز‌های‌ دیجیتال حفظ می‌شوند و این موجب خواهد شد امن‌تر ، شفاف‌تر و سریع‌تر باشند و احتیاج به اطمینان به یک پول فیات یا نهاد ثالث‌ در آن‌ها وجود نداشته باشد‌ . استیبل کوین‌های غیرمتمرکز از تکنولوژی بلاک چین‌ برای تقویت پایداری قیمت‌ بهره برداری می‌کنند و این ، فرق عمده‌یِ آن‌ها با استیبل کوین‌های متمرکز‌ می باشد.

خرید تتر

همونطور که گفته شد تتر مصارف زیادی دارد. خرید تتر با تومان در صرافی ارز دیجیتال فراچنج کاملا امکان پذیر است. بعد از خرید تتر شما میتوانید آن را برداشت کرده و به کیف پول شخصی خود انتقال دهید یا در قسمت ترید فراچنج شروع به خرید و فروش در بازار ارز های دیجیتال کنید. البته تتر تنها پیر در فراچنج نیست و شما میتوانید ارز های دیجیتال رو به پیری همچون بیتکوین نیز ترید کنید.

خرید تتر در ایران

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که کشور ما تحریم هست خرید تتر در ایران به چه صورت خواهد بود؟ صرافی های آنلاین ایرانی همچون فراچنج این امکان رو برای شما فراهم کرده و شمارو از استفاده از صرافی های خارجی بی نیاز کرده اند.

خرید تتر بدون احراز هویت

برای خرید تتر در فراچنج نیاز به احراز هویت خاصی نمی باشد شما در سطح دو هم امکان خرید تتر و سایر ارز های دیجیتال را دارید. اما امکان برداشت تتر در سطح دو وجود ندارد و برای برداشت نیاز هست که به سطح سه ارتقا پیدا کنید. هرچند که امکان برداشت به صورت ریالی وجود دارد شما میتوانید  تتر خرید شده را بفروشید و برداشت بزنید.

خرید تتر بدون کارمزد

فروش و خرید تتر در صرافی فراچنج بدون کارمزد صورت میگیرد. یعنی هیچ کارمزد درصدی به سفارش شما اضافه نخواهد شد و صرفا از اسپرد یا اختلاف قیمت سود فراچنج کسب می شود.در فراچنج  نرخ تتر برای شما بسته می شود تا آن را تایید نمایید.

فروش تتر

همانند خرید تتر فروش تتر هم در فراچنج امکان پذیر است. برای فروش فقط کافیه تتر رو به کیف پول شخصی خودتون در فراچنج واریز کنید سپس از بخش خرید و فروش ریالی فراچنج اقدام به فروش نمایید. مبلغ فروخته شده به صورت آنی در کیف پول تومانی شما در فراچنج شارژ می شود. و پس از آن می توانید به حساب بانکی خود برداشت زده یا دوباره اقدام به خرید ارز های دیجیتال دیگر نمایید.

کمپانی « آیفینکس » دارنده تشکیلات‌ تتر‌ و نیز اداره کننده صرافی ارز‌ دیجیتال « بیتفینکس » 15 می باشد . تتر‌ در آغاز در سال 2014 با اسم « رئال‌کوین » Realcoin ارائه شد و پس از زمان کمی اسم آن تغییر‌ کرد‌ . مورد دیگر این که این کمپانی در سال 2019 یک ارز‌ دیجیتال باثبات‌ دیگر‌ به اسم « تترگولد » ارائه کرد‌ که دارای‌ پشتوانه‌ طلاست .

ارز‌ دیجیتال USDT در در شروع روی‌ بستر آمنی16 ، بستری‌ بر بلاکچین بیت‌کوین ، توزیع‌ شد ، منتها حالا روی‌ بلاکچین‌هایی من جمله‌ اتریوم ، بیت‌کوین‌کش ، ترون  هم ارائه میشود . این بدین معنی است که دسترسی به تتر‌ خیلی ساده شده است و می‌توان آن را روی‌ کیف‌ پول‌‌های‌ رسمی‌ اتریوم ، بیت‌کوین‌کش ، ترون  پس‌انداز کرد‌ . واحد‌های‌ تتر‌ نسبت‌ به احتیاج بازار‌ و در دوره‌‌های‌ زمانی‌ متعدد از سمت کمپانی آیفینکس تولید‌ و به صرافی بیتفینکس عرضه می‌شوند و پس‌ازآن از آنجا‌ توسط‌ معامله‌گران به صرافی‌های سایر می‌روند . ازاین‌رو با اینکه تراکنش‌های USDT غیرمتمرکز می باشد و روی‌ بلاکچین‌های عظیمی اجرا می‌شود‌ ، پخش واحد‌های‌ آن کامل متمرکز‌ بوده  و نمی‌توان آن را یک ارز‌ دیجیتال غیرمتمرکز نام برد .

در حالت سقوط شدید‌ ارزش‌ سرمایه ملی‌ در یک مملکت ، شهروندان می‌توانند با تبدیل‌ ارز‌ ملی‌ به یک ارز‌ دیجیتال ، از ارزش‌ دارایی‌ خودشان حفاظت کنند . منتها با دقت به اینکه ارز‌های‌ دیجیتال نوسانات زیادی دارند ، تاپ ترین گزینه برای حفظ‌ پایداری، خرید استیبل کوین خواهد بود. ونزوئلا نمونه‌ای از این وضعیت می باشد. مطابق آمار‌ صندوق‌ بین‌المللی پول‌ ، تلاطم اقتصادی‌ در این کشور‌ موجب شده‌ است‌ ابرتوم در سال ۲۰۱۸ به بسیار بیشتر از یک میلیون درصد برسد . بها مواد‌ غذایی در این کشور‌ در چند هفته دوچندان خواهد شد. پس‌انداز‌ شهروندان ونزوئلایی به حالت فزاینده‌ای ناچیز گشته است‌ و روزانه بی‌ارز‌ش‌تر می گردد. استیبل کوین‌ها یک پاسخ شایسته برای گریز از این ناآرامی ها می باشند و این مهلت را برای شهروندان کشور‌های‌ متلاطم مهیا می‌کنند که با تبدیل‌ سرمایه ملیِ متلاطم ، از ارزش‌ مال خودشان محافظت‌کنند.

سوالات متداول

سوالاتی متداول در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال تتر

در صرافی فراچنج شما بعد از عملیات خرید بلافاصله کیف پول تترتان شارژ شده و حالا شما مختار هستید تتر را از کیف پول خود برداشت بزنید یا در فراچنج به ترید خود ادامه دهید.

تتر یک استیبل کوین با وثیقه فیات است که در آن ارز واقعی دلار آمریکا از هر تتر در گردش پشتیبانی می کند. تتر به خدمات مالی مانند صرافی ها، کیف پول ها، پردازشگرهای پرداخت، خدمات مالی و دستگاه های خودپرداز اجازه می دهد تا به راحتی از توکن های USDT با پشتوانه فیات در بلاک چین استفاده کنند.

خصوصی! تتر خودش پول در نمی آورد، برعکس پول از دست می دهد. (خرید یا فروش کریپتو با ضرر، پرداخت نرخ بهره به بانک ها) توسط Bitfinex با هدف افزایش دستکاری حجم معاملات و سود حاصل از کارمزد ایجاد شده است.

تتر USDT با ارزش‌ترین استیبل‌کوین در جهان است که دارای ارزش بازار 69 میلیارد دلار است که بیش از دو برابر ارزش USD Coin (USDC)، بزرگترین سکه بعدی است. برای اطمینان به خریداران از قابل اعتماد بودن آن، تتر ادعا کرد که دارای ذخایر نقدی برابر با استیبل کوین هایی است که منتشر کرده است.

می توان از آن برای خرید رمزنگاری، انتقال پول یا کسب سود استفاده کرد خرید سایر ارزهای دیجیتال: انتقال پول از حساب بانکی به صرافی رمزنگاری ممکن است چند روز طول بکشد. … انتقال پول: اگر می خواهید بین صرافی ها یا کیف پول های رمزنگاری پول ارسال کنید، Tether گزینه خوبی است.

بله شما امکان خرید بیت کوین با تتر را در فراچنج به سادگی دارید. در قسمت ترید می توانید به سادگی پیر BTC/USDT را انتخاب کرده یا از قسمت تبدیل در فراچنج بدون هر گونه پیچیدگی به کیزان دلخواه تتر خود را تبدیل به بیت کوین کنید.

مشاوره رایگان

فراچنج به روز ترین سامانه خرید و فروش رمز ارز دیجیتال بیت کوین میباشد، که شما کاربران عزیز میتوانید به راحتی در آن خرید و فروش بیت کوین را انجام دهید.

صرافی ارز دیجیتال